Hausjärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hausjärvi
Hausjärven kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Hausjärvi is located in Finlanda
Hausjärvi
Hausjärvi
Vendndodhja e Hausjärvi në Finlandë

Koordinatat: 60°47.2′V 25°1.5′L / 60.7867°V 25.0250°L / 60.7867; 25.0250

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Tavastia Proper
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Päivi Terävä
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 398.78 [1] km2
Popullsia 8,820 [2] banorë
Dendësia 22.63 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.hausjarvi.fi

Hausjärvi (finlandisht: Hausjärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Tavastia Proper.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 29 dhjetor 2015. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hausjärvi – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:WWT