Komunat e Tavastia Proper

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

11 komunat e Rajonit Tavastia ProperFinlandë janë të ndara në tre nën-rajone.

Nën-rajoni Hämeenlinna[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Riihimäki[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Forssa[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Tavastia Proper – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale