Tammela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tammela
Tammelan kunta
Komunë
noform
Kisha prej guri në Tammela
Stema_figura
Vendndodhja
Tammela is located in Finlanda
Tammela
Tammela
Vendndodhja e Tammela në Finlandë

Koordinatat: 60°48′V 23°46′L / 60.800°V 23.767°L / 60.800; 23.767

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Tavastia Proper
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Kalle Larsson
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.tammela.fi


Tammela (finlandisht: Tammelan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Tavastia Proper.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]