Humppila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Humppila
Humppilan kunta
Komunë
noform
Kisha në Humppila gjatë verës të vitit 2006
Stema_figura
Vendndodhja
Humppila is located in Finlanda
Humppila
Humppila
Vendndodhja e Humppila në Finlandë

Koordinatat: 60°55.5′V 23°22′L / 60.9250°V 23.367°L / 60.9250; 23.367

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Tavastia Proper
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Esko Tonteri
Të dhëna të tjera
Themelimi 1874
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.humppila.fi

Humppila (finlandisht: Humppilan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Tavastia Proper.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]