Ypäjä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ypäjä
Ypäjän kunta
Komunë
noform
Kisha Ypäjä
Stema_figura
Vendndodhja
Ypäjä is located in Finlanda
Ypäjä
Ypäjä
Vendndodhja e Ypäjä në Finlandë

Koordinatat: 60°48.5′V 23°17′L / 60.8083°V 23.283°L / 60.8083; 23.283

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Tavastia Proper
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Sinikka Malin
Të dhëna të tjera
Themelimi 1876
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.ypaja.fi

Ypäjä (finlandisht: Ypäjän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Tavastia Proper.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]