Riihimäki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riihimäki
Riihimäen kaupunki
Qytet
noform
Stacioni hekurudhor i Riihimäki
Stema_figura
Vendndodhja
Riihimäki is located in Finlanda
Riihimäki
Riihimäki
Vendndodhja e Riihimäki in Finland

Koordinatat: 60°44′V 24°46′L / 60.733°V 24.767°L / 60.733; 24.767

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Tavastia Proper
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Seppo Keskiruokanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1922
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.riihimaki.fi


Riihimäki (finlandisht: Riihimäen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Tavastia Proper.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Komunat e Tavastia Proper