Këshava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Këshavë
Кишава
Fshat
Vendndodhja
Këshavë is located in Republika e Maqedonisë
Këshavë
Këshavë
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pellagonia
Komuna Manastir
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Këshavali
Krahina etnografike/gjeografike Fushë e Manastirit
Lartësia 881 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 52′ 60″ Veri

21° 19′ 0″ Lindje

Popullsia 308 banorë (2002)

Këshavë, (maqedonisht: Кишава/Kišava) është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.


Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 308 banorë nga të cilët 307 ishin Shqiptarë, dhe 1 Maqedonas.
Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]