Opcirina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Opcirinë
Εθνικόν
Fshat
Vendndodhja
Opcirinë is located in Greqia
Opcirinë
Opcirinë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 52′ 14″ Veri

21° 21′ 18″ Lindje

Opcirinë (greqisht: Εθνικόν/Ethnikón) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Οψίρινα/Opsírina.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]