Prokopana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prokopanë
Περικοπή
Fshat
Vendndodhja
Prokopanë is located in Greqia
Prokopanë
Prokopanë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Soroviçit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1361 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 37′ 1″ Veri

21° 24′ 52″ Lindje

Prokopanë (greqisht: Περικοπή/Perikopí) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πρεκοπάνα/Prekopána.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]