Sakuleva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sakulevë
Μαρίνα
Fshat
Vendndodhja
Sakulevë is located in Greqia
Sakulevë
Sakulevë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 585 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 51′ 45″ Veri

21° 29′ 36″ Lindje

Sakulevë (greqisht: Μαρίνα/Marína) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Σακούλεβον/Sakúlevon.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]