Rakova (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rakovë
Κρατερόν
Fshat
Vendndodhja
Rakovë is located in Greqia
Rakovë
Rakovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 51′ 22″ Veri

21° 18′ 44″ Lindje

Rakovë (greqisht: Κρατερόν/Kraterón) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ράκοβο/Rákovo.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]