Medova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Medovë
Μηλιώνας
Fshat
Vendndodhja
Medovë is located in Greqia
Medovë
Medovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1043 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 49′ 30″ Veri

21° 8′ 1″ Lindje

Medovë (greqisht: Μηλιώνας/Miliónas) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μέδοβον/Médovon.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]