Popollzhani (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popollzhan
Παπαγιάννης
Fshat
Vendndodhja
Popollzhan is located in Greqia
Popollzhan
Popollzhan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 590 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 50′ 19″ Veri

21° 29′ 52″ Lindje

Popollzhan (greqisht: Παπαγιάννης/Papayiánnis) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ποπόζιανη/Popóziani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]