Negoçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Negoçan
Νίκη
Fshat
Vendndodhja
Negoçan is located in Greqia
Negoçan
Negoçan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 591 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 54′ 33″ Veri

21° 25′ 13″ Lindje

Negoçan (greqisht: Νίκη/Níki) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Νεγκοτσάνη/Negkotsáni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]