Vërbeni (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vërben
Ιτιά
Fshat
Vendndodhja
Vërben is located in Greqia
Vërben
Vërben
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 602 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 50′ 9″ Veri

21° 30′ 49″ Lindje

Vërben (greqisht: Ιτιά/Itiá) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βύρμπενη/Vírbeni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]