Shtërkova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtërkovë
Πλατύ
Fshat
Vendndodhja
Shtërkovë is located in Greqia
Shtërkovë
Shtërkovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1043 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 48′ 50″ Veri

21° 7′ 57″ Lindje

Shtërkovë (greqisht: Πλατύ/Plati) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Στύρκοβα/Stírkova.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]