Zhelova (Prespë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhelovë
Ανταρτικόν
Fshat
Vendndodhja
Zhelovë is located in Greqia
Zhelovë
Zhelovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 45′ 30″ Veri

21° 12′ 26″ Lindje

Zhelovë (greqisht: Ανταρτικόν/Antartikón) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ζέλοβο/Zélovo.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]