Kleshtina e Sipërme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kleshtinë e Sipërme
Άνω Κλειναί
Fshat
Vendndodhja
Kleshtinë e Sipërme is located in Greqia
Kleshtinë e Sipërme
Kleshtinë e Sipërme
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Kleshtinar
Lartësia 623 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 50′ 44″ Veri

21° 22′ 56″ Lindje

Kleshtinë e Sipërme (greqisht: Άνω Κλειναί/Áno Kleinaí) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Άνω Κλέστινα/Áno Kléstina.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]