Nevolani (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nevolan
Σκοπιά
Fshat
Vendndodhja
Nevolan is located in Greqia
Nevolan
Nevolan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 45′ 49″ Veri

21° 24′ 37″ Lindje

Nevolan (greqisht: Σκοπιά/Skopiá) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Άνω Νεβόλιανη/Áno Nevóliani.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]