Smërdeshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 40°23′V 21°03′L / 40.38°V 21.05°L / 40.38; 21.05

Smërdesh
Κρυσταλλοπηγή
Fshat
Vendndodhja
Smërdesh is located in Greqia
Smërdesh
Smërdesh
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 38′ 12″ Veri

21° 5′ 5″ Lindje

Smërdesh (greqisht: Κρυσταλλοπηγή/Kristallopiyí) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Σμαρδέσι/Smardési.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]