Kaleniku i Sipërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalenik i Sipërm
Άνω Καληνίκη
Fshat
Vendndodhja
Kalenik i Sipërm is located in Greqia
Kalenik i Sipërm
Kalenik i Sipërm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 605 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 51′ 37″ Veri

21° 27′ 9″ Lindje

Kalenik i Sipërm (greqisht: Άνω Καληνίκη/Áno Kaliníki) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Άνω Κάλενικ/Áno Kálenik.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]