Mëhalla (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mëhallë
Τροπαιούχου
Fshat
Vendndodhja
Mëhallë is located in Greqia
Mëhallë
Mëhallë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 44′ 26″ Veri

21° 26′ 29″ Lindje

Mëhallë (greqisht: Τροπαιούχος/Tropaioúkhos) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1929, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μαχαλάς/Makhalás.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]