Bufi (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buf
Ακρίτας
Fshat
Vendndodhja
Buf is located in Greqia
Buf
Buf
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 48′ 52″ Veri

21° 18′ 8″ Lindje

Buf (greqisht: Ακρίτας/Akrítas) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1955, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπούφι/Boúfi.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]