Kotorri i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kotorr i Poshtëm
Υδρούσσα
Fshat
Vendndodhja
Kotorr i Poshtëm is located in Greqia
Kotorr i Poshtëm
Kotorr i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 43′ 18″ Veri

21° 28′ 33″ Lindje

Kotorr i Poshtëm (greqisht: Υδρούσσα/Idhroúsa) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κάτω Κόττορι/Káto Kóttori.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]