Svetapetka (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Svetapetkë
Αγία Παρασκευή
Fshat
Vendndodhja
Svetapetkë is located in Greqia
Svetapetkë
Svetapetkë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 592 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 52′ 45″ Veri

21° 22′ 47″ Lindje

Svetapetkë (greqisht: Αγία Παρασκευή/Ayía Paraskeví) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Forma greke e emrit të fshatit është një përkthim i emrit të vjetër sllave Sveta Petka (Shën Premte).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]