Kleshtina e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kleshtinë e Poshtme
Κάτω Κλειναί
Fshat
Vendndodhja
Kleshtinë e Poshtme is located in Greqia
Kleshtinë e Poshtme
Kleshtinë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Vendasit Kleshtinar
Lartësia 594 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 50′ 56″ Veri

21° 23′ 50″ Lindje

Kleshtinë e Poshtme (greqisht: Κάτω Κλειναί/Káto Kleinaí) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κάτω Κλέστινα/Káto Kléstina.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]