Ovçarani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ovçaran
Μελίτη
Fshat
noform
Xhamia i shkatërruar të Ovçaranit (1917)
Vendndodhja
Ovçaran is located in Greqia
Ovçaran
Ovçaran
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 50′ 3″ Veri

21° 35′ 3″ Lindje

Ovçaran (greqisht: Μελίτη/Melíti) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βοστεράνη/Vosteráni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]