Bitusha (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bitushë
Παρόριον
Fshat
Vendndodhja
Bitushë is located in Greqia
Bitushë
Bitushë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 51′ 36″ Veri

21° 22′ 5″ Lindje

Bitushë (greqisht: Παρόριον/Parórion) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπίτουσα/Bítousa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]