Leskoveci (Follorinë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leskovec
Λεπτοκαρυές
Fshat
Vendndodhja
Leskovec is located in Greqia
Leskovec
Leskovec
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 44′ 47″ Veri

21° 30′ 33″ Lindje

Leskovec (greqisht: Λεπτοκαρυές/Leptokariés) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Λεσκοβίτσα/Leskovítsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]