Grazhdani (Prespë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grazhdan
Βροντερό
Fshat
Vendndodhja
Grazhdan is located in Greqia
Grazhdan
Grazhdan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 44′ 30″ Veri

21° 1′ 3″ Lindje

Grazhdan (greqisht: Βροντερό/Vronteró), është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γκράσδενι/Grasdeni.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]