Soroviçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soroviç
Αμύνταιο
Fshat
Vendndodhja
Soroviç is located in Greqia
Soroviç
Soroviç
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Soroviçit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 597 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 41′ 25″ Veri

21° 40′ 47″ Lindje

Soroviç (greqisht: Αμύνταιο/Amíntaio) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Σόροβιτς/Sórovits.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

vendndodhja

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]