Nivica (Prespë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nivicë
Ψαράδες
Fshat
Vendndodhja
Nivicë is located in Greqia
Nivicë
Nivicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1060 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 49′ 48″ Veri

21° 1′ 53″ Lindje

Nivicë (greqisht: Ψαράδες/Psarádhes) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Νίβιτσα/Nívitsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]