Pleshovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pleshovicë
Κολχική
Fshat
Vendndodhja
Pleshovicë is located in Greqia
Pleshovicë
Pleshovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 44′ 20″ Veri

21° 29′ 1″ Lindje

Pleshovicë (greqisht: Κολχική/Kolkhikí) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πλησεβίτσα/Plisevítsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]