Rudari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rudar
Καλλιθέα
Fshat
Vendndodhja
Rudar is located in Greqia
Rudar
Rudar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1314 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 47′ 56″ Veri

21° 9′ 17″ Lindje

Rudar (greqisht: Καλλιθέα/Kalithéa) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Ρούδαρυ/Roúdari.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]