Breznica (Prespë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breznicë
Βατοχώρι
Fshat
noform
Vendndodhja
Breznicë is located in Greqia
Breznicë
Breznicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Prespës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1039 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 40′ 14″ Veri

21° 8′ 53″ Lindje

Breznicë (greqisht: Βατοχώρι/Vatokhóri) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Μπρένιτσα/Brénitsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]