Kaleniku i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalenik i Poshtëm
Κάτω Καληνίκη
Fshat
Vendndodhja
Kalenik i Poshtëm is located in Greqia
Kalenik i Poshtëm
Kalenik i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Maqedonia Perëndimore
Qarku i Follorinës
Komuna e Follorinës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Koordinatat 40° 51′ 53″ Veri

21° 27′ 59″ Lindje

Kalenik i Poshtëm (greqisht: Κάτω Καληνίκη/Káto Kaliníki) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1926, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κάτω Κάλενικ/Káto Kálenik.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]