Jump to content

Kotorri i Sipërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kotorr i Sipërm
Άνω Υδρούσσα
Fshat

Kotorr i Sipërm (greqisht: Άνω Υδρούσσα/Áno Idhroúsa) është fshat në qarkun i Follorinës, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Άνω Κόττορι/Áno Kóttori.[1]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në vitin 1905 sipas Dimiter Micev fshati kishte 216 bullgare ortodokse dhe 120 shqiptarë te krishtere.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]