Bratuçina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Macedonia.svg Fshatra në Republikën e Maqedonisë
Bratuçinë is located in
Bratuçinë
Bratuçinë ()
Emri: Bratuçinë
Komuna: Komuna e Resnjës
Krahina etnografike/ gjeografike: Prespë e Madhe
Popullsi: 134 banorë
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: 1138m
Sipërfaqja: -
Gjerësia gjeografike: 40° 54' 23 veri
Gjatësia gjeografike: 21° 9' 33 lindje
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Bratuçinë, (Maqedonisht: Брајчино/Brajčino) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 134 banorë nga të cilët 133 ishin Maqedonas dhe 1 Serb.[1]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]