Kantoni Bâgé-le-Châtel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bâgé-le-Châtel
Canton de Bâgé-le-Châtel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kryeqëndra Bâgé-le-Châtel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 113,68 km2
Popullsia 15.456 banorë 2009
Dendësia 135,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 102

Kantoni Bâgé-le-Châtel (frëngjisht: Canton de Bâgé-le-Châtel) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bâgé-le-Châtel. Ka sipërfaqe 113.68km2 dhe popullsi 15456 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bâgé-le-Châtel aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]