Kantoni Bourg-de-Visa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bourg-de-Visa
Canton de Bourg-de-Visa
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Arrondissement Castelsarrasin
Kryeqëndra Bourg-de-Visa
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 118,91 km2
Popullsia 2.133 banorë 1999
Dendësia 17,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Bourg-de-Visa (frëngjisht: Canton de Bourg-de-Visa) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-de-Visa. Ka sipërfaqe 118.91km2 dhe popullsi 2133 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bourg-de-Visa aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Alain Lacombe (DVG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]