Kantoni Montauban-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kantoni Montauban-4
Canton de Montauban-4
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Arrondissement Montauban
Kryeqëndra Montauban
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 6.755 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Montauban-4 (frëngjisht: Canton de Montauban-4) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montauban. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6755 banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Montauban-4 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2008-2014 - Ghislain Descazeaux (PS)

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]