Kantoni Lavit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Lavit
Canton de Lavit
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Arrondissement Castelsarrasin
Kryeqëndra Lavit
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 164,73 km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Lavit (frëngjisht: Canton de Lavit) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Lavit. Ka sipërfaqe 164.73km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lavit aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Francis GARRIGUES (DVD)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]