Jump to content

Kantoni Montpezat-de-Quercy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Montpezat-de-Quercy
kanton

Kantoni Montpezat-de-Quercy (frëngjisht: Canton de Montpezat-de-Quercy) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montpezat-de-Quercy. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montpezat-de-Quercy aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Raymond Massip (PRG)

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]