Kantoni Caussade

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Caussade
Canton de Caussade
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Arrondissement Montauban
Kryeqëndra Caussade
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 210,77 km2
Popullsia 12.938 banorë 1999
Dendësia 61,38 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8205

Kantoni Caussade (frëngjisht: Canton de Caussade) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caussade. Ka sipërfaqe 210.77km2 dhe popullsi 12938 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Caussade aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jacques Tabarly (PRG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]