Kantoni Saint-Antonin-Noble-Val

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Antonin-Noble-Val
Canton de Saint-Antonin-Noble-Val
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Arrondissement Montauban
Kryeqëndra Saint-Antonin-Noble-Val
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 263,26 km2
Popullsia 4.860 banorë 1999
Dendësia 18,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE

Kantoni Saint-Antonin-Noble-Val (frëngjisht: Canton de Saint-Antonin-Noble-Val) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Antonin-Noble-Val. Ka sipërfaqe 263.26km2 dhe popullsi 4860 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Antonin-Noble-Val aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Paul Raynal (PRG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]