Jump to content

Kantoni Auvillar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Auvillar
kanton

Kantoni Auvillar (frëngjisht: Canton d'Auvillar) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Auvillar. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Auvillar aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Christian Astruc (PRG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]