Kantoni Beaumont-de-Lomagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Beaumont-de-Lomagne
Canton de Beaumont-de-Lomagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Arrondissement Castelsarrasin
Kryeqëndra Beaumont-de-Lomagne
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8202

Kantoni Beaumont-de-Lomagne (frëngjisht: Canton de Beaumont-de-Lomagne) është një kantondepartamentin Tarn-et-Garonne, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beaumont-de-Lomagne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beaumont-de-Lomagne aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Luc Deprince (PRG)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]