Kantoni Campoloro-di-Moriani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Campoloro-di-Moriani
Canton de Campoloro-Moriani
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Corse
Departamenti Haute-Corse
Arrondissement Corte
Kryeqëndra Cervione
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 93,43 km2
Popullsia 5.566 banorë 1999
Dendësia 59,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2B16

Kantoni Campoloro-di-Moriani (frëngjisht: Canton de Campoloro-di-Moriani) është një kantondepartamentin Haute-Corse, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Cervione. Ka sipërfaqe 93.43km2 dhe popullsi 5566 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Campoloro-di-Moriani aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Augustin Nicolai

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]