Kantoni San-Martino-di-Lota

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni San-Martino-di-Lota
Canton de San-Martino-di-Lota
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Corse
Departamenti Haute-Corse
Arrondissement Bastia
Kryeqëndra San-Martino-di-Lota
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 30,27 km2
Popullsia 7.271 banorë 1999
Dendësia 240,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2B45

Kantoni San-Martino-di-Lota (frëngjisht: Canton de San-Martino-di-Lota) është një kantondepartamentin Haute-Corse, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është San-Martino-di-Lota. Ka sipërfaqe 30.27km2 dhe popullsi 7271 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni San-Martino-di-Lota aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]