Kantoni Châtenois-les-Forges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtenois-les-Forges
Canton de Châtenois-les-Forges
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Territoire de Belfort
Arrondissement Belfort
Kryeqëndra Châtenois-les-Forges
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 41,5 km2
Popullsia 11.181 banorë 2010
Dendësia 269,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 9010
Kantoni Châtenois-les-Forges – harta_foto

Kantoni Châtenois-les-Forges (frëngjisht: Canton de Châtenois-les-Forges) është një kantondepartamentin Territoire de Belfort, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtenois-les-Forges. Ka sipërfaqe 41.5km2 dhe popullsi 11181 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtenois-les-Forges aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Florian Bouquet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]